Аналітичні статті

Все про сумісників

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Які особливості встановлено законодавством для сумісників у частині бухгалтерського та податкового обліку?

Вимога про нарахування заробітної плати в розмірі не нижче мінімальної заробітної плати поширюється у тому числі і на сумісників.

Тобто якщо сумісник працює в режимі повного робочого часу, розмір нарахованої йому зарплати має бути не менше мінімальної зарплати.

Якщо ж сумісник працює в режимі неповного робочого часу або частину місяця не працював, мінімальний розмір його зарплати визначається пропорційно до фактично відпрацьованого часу щодо норми робочого часу в цьому місяці (ч. 5 ст. 31 Закону України «Про оплату праці»).

Якщо на підприємстві є штатні працівники, які одночасно працюють на цьому ж підприємстві на іншій посаді (роботі) (внутрішні сумісники), то підсумовувати зарплати за двома місцями роботи для зіставлення з розміром мінімальної зарплати не можна. Вимогу про оплату праці в розмірі не нижче мінімальної зарплати потрібно виконувати окремо в розрізі кожного трудового договору (за основним місцем роботи та за сумісництвом).

Ч. 5 ст. 8 Закону України від 08.07.2010 № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи (сумісникам) ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

 

Про первинні документи для обліку лікарняних сумісника Ви можете почитати тут.

Про первинні документи для обліку допомоги вагітності та пологах суміснику Ви можете почитати тут.

Про направлення у відрядження сумісників Ви можете почитати тут.

Про оплату лікарняного суміснику Ви можете почитати тут.

Про те, як не втратити суміснику при розрахунку лікарняних Ви можете почитати тут.

Про індексацію зарплати сумісників Ви можете почитати тут.

Please publish modules in offcanvas position.

* поля обов'язкові для заповнення.
Залишилось 1000 символ(ів)